مسابقه – کبریت آژانس انرژی اخبار سیاسی و اجتماعی

مسابقه – کبریت: آژانس انرژی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی زنان سیگاری سریعتر یائسه می‌شوند

این علایم در 75 درصد زنان پیش یا بعد از یائسگی ایجاد می‌شود و یک تا دو سال بعد از آن طول می‌کشد. 

زنان سیگاری سریعتر یائسه می‌شوند

زنان سیگاری سریعتر یائسه می شوند

عبارات مهم : سیگار

این علایم در 75 درصد زنان پیش یا بعد از یائسگی ایجاد می شود و یک تا دو سال بعد از آن طول می کشد.

یک متخصص زنان و وضع حمل گفت: زنان سیگاری سریعتر یائسه می شوند.

زنان سیگاری سریعتر یائسه می‌شوند

به گزارش ایسنا، مریم جوادیان با بیان اینکه یائسگی قطع دائمی قاعدگی است که به دنبال توقف عملکرد تخمدان ها به وجود می آید، افزود: سن میانگین یائسگی، 51 سالگی است و با وجود زیاد کردن طول عمر زنان، سن یائسگی ثابت می ماند.

وی تصریح کرد: سن یائسگی به طور ژنتیکی تعیین می شود و فاکتورهایی مانند نژاد، اوضاع اقتصادی – اجتماعی، سن نخستین قاعدگی یا تعداد تخمک گذاری های قبلی تاثیری در آن ندارند، ولی اشعه شیمی درمانی با تاثیر بر تخمدان می تواند موجب یائسگی زودرس شود.

این علایم در 75 درصد زنان پیش یا بعد از یائسگی ایجاد می‌شود و یک تا دو سال بعد از آن طول می‌کشد. 

این متخصص زنان و وضع حمل بیمارستان روحانی بابل، با اشاره به اینکه زنان سیگاری یائسگی را سریعتر تجربه می کنند، گفت: جراحی تخمدان ها یا برداشتن رحم ممکن است موجب پایین آمدن سن یائسگی شود.

جوادیان خاطرنشان کرد: نارسایی زودرس تخمدان به یائسگی زیر40 سال اطلاق می شود و می تواند به دلایل ناشناخته یا اختلالات کروموزومی یا بیماری خودایمنی و یا تحت تاثیر داروها و اشعه ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه یائسگی با تغییرات در سیکل های قاعدگی از چند سال گذشته و تغییرات هورمونی همراه هست، گفت: بااهمیت ترین عوض کردن هورمونی که بعد از یائسگی ایجاد می شود و پرسشها ناشی از یائسگی به آن وابسته به نظر می رسد، کم کردن هورمون استروژن است.

زنان سیگاری سریعتر یائسه می‌شوند

این هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: نگرانی های مهم سلامتی در زنان یائسه مشمول بر علائم گر گرفتگی، آتروفی دستگاه ادراری تناسلی، پوکی استخوان، بیماری قلبی عروقی، سرطان، کم کردن قوای شناختی و پرسشها جنسی است.

جوادیان راجع به علائم وازوموتور یا گر گرفتگی گفت: این علایم در 75 درصد زنان پیش یا بعد از یائسگی ایجاد می شود و یک تا دو سال بعد از آن طول می کشد. گر گرفتگی مهم ترین علت مراجعه به دکتر در این دوران است و می تواند در کار، فعالیت روزانه وخواب فرد تداخل ایجاد کند.

این علایم در 75 درصد زنان پیش یا بعد از یائسگی ایجاد می‌شود و یک تا دو سال بعد از آن طول می‌کشد. 

این متخصص با اشاره به اینکه بیماری تیروئید دراین گروه سنی زیاد کردن می یابد، خاطرنشان کرد: تغییرات روش زندگی، گرگرفتگی را کمتر می کند. پوشیدن لباس نخی، بودن در محیط خنک و امتناع کردن از بیرون رفتن در ساعات گرم روز توصیه می شود و وزن اوج و سیگار این علائم را شدت یافتن می کند. بنابراین تشویق به چربی سوزی و قطع مصرف سیگار توصیه می شود.

وی گفت: پوکی استخوان بسیار مرسوم بوده به طور تقریبی نیمی از زنان بیش از 50 سال به آن مبتلا هستند و غربالگری از نظر سنجش تراکم استخوان فقط در افراد پرخطر مانند افرادی که سابقه شکستگی قبلی دارند، یائسگی زودرس و بعضی فاکتورهای خطر مانند مصرف دراز مدت داروها توصیه می شود. جهت پیشگیری از پوکی استخوان، رژیم غذایی حاوی کلسیم و ویتامین D به تنهایی کافی نبوده و دادن مکمل های کلسیم ویتامین “دی” مهم است و همچنین ورزش منظم و قطع سیگار توصیه می شود.

زنان سیگاری سریعتر یائسه می‌شوند

این متخصص زنان و وضع حمل بیمارستان روحانی بابل اظهار کرد: بیماری قلبی و عروقی یکی از علل مهم فوت و میر زنان بوده و به طور تقریبی 45 درصد دلایل فوت و میر راتشکیل می دهد.

وی با اشاره به اینکه سابقه فامیلی، سن، زندگی بدون تحرک، سیگار، دیابت، فشارخون بالا، چربی خون بالا، چاقی و سیگار از فاکتورهای خطر بیماری قلبی عروقی هست، تصریح کرد: با زیاد کردن سن خطر بیماری های قلبی وعروقی به طور چشمگیری زیاد کردن می یابد و کارها پیشگیرانه مشمول بر عوض کردن نحوه زندگی، ورزش، قطع سیگار، کنترل مناسب قند، چربی و فشارخون است.

واژه های کلیدی: سیگار | بیماری | استخوان | سن یائسگی | پوکی استخوان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs